Haber

35’inci Geleneksel Tepreş Festivali Eskişehir’de yapılacak

Odunpazarı BelediyesiEskişehir Kırım Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından desteklenen ve SporKulübün hazırladığı 35. Geleneksel Tepreş Festivali, 10 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek.

Kırım Tatar kültürü, gelenek ve göreneklerinin yaşatıldığı, doğanın hareketini ve canlanışını simgeleyen Geleneksel Tepreş Festivali, Seyitgazi Yolu üzerindeki Asri Mezarlığı karşısında yer alan Kocakır Piknik Alanı’nda gerçekleştirilecek. Tepreş Ağa’nın Burhan Çifter olacağı festivalde, Kırım Halk Oyunları, Kemer Güreşi, Tatar Aşı Yarışması, Apakaylar Kolu El Sanatları Sergisi ve çocuk yarışmaları düzenlenecek. Kırım Kemer Güreşi Müsabakaları köyler arasında amatör pehlivanlar ile yapılacağından Kemer Güreşi müsabakalarına lisanslı sporcular kabul edilmeyecektir. Geleneksel Tepreş Festivali’ne Kırım’dan gelen sanatçılar da renk katacak.

35. Geleneksel Tepreş Festivali’ne gitmek isteyen vatandaşlar için otobüs saat 08.00’de Kırım Kulübü önünden kalkacak. Bu otobüsler Tepreş bölgesine yarım saat aralıklarla sefer yapacak.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

haber-honaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu