Ekonomi

American Eagle hisse senedi hedefi güçlü kazançlarla 23 dolara yükseldi

TD Cowen Pazartesi günü American Eagle Outfitters (NYSE:AEO) için Piyasa Performansı notunu korudu ve fiyat hedefini 21,00$’dan 23,00$’a yükseltti. Ayarlama, American Eagle’ın 2023 mali yılı için dördüncü çeyrek hisse başına kazancının (EPS), daha yüksek brüt marjların etkisiyle beklentileri 11 sent aşmasını takiben yapıldı.

Şirket ayrıca 2024 mali yılı ve 2024’ün ilk çeyreği için analist tahminlerini aşan bir öngörüde bulundu.

American Eagle yönetimi, 2026 mali yılına kadar %3-5 yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR), orta ila yüksek onlu EBIT (faiz ve vergi öncesi kar) büyümesi ve yaklaşık %10 EBIT marjı hedefleyen finansal hedeflerle üç yıllık bir stratejik planın ana hatlarını çizdi.

TD Cowen, şirketin düşük tek haneli büyüme oranını istikrarlı bir şekilde sürdürebilmesi halinde bu hedeflere ulaşma potansiyelini kabul etti.

Firma ayrıca American Eagle’ın iç çamaşırı ve spor giyim markası Aerie’nin güçlü marka konumlandırması nedeniyle spor giyim pazarında genişleme fırsatlarını da kabul etti. Ancak, American Eagle markasının üst giyim ve bitişik ürün kategorilerine genişlemeye çalışması nedeniyle potansiyel moda ve envanter risklerine ilişkin endişeler dile getirildi.

Buna ek olarak, American Eagle’ın önümüzdeki üç yıl içinde 300 baz puanlık marj genişletme hedefini tutturma kabiliyetine dair şüpheler var, zira mal marjları zaten analistin en yüksek seviyelerde olduğunu düşündüğü seviyelerde.

TD Cowen’ın 23,00 $’lık revize fiyat hedefi, ikinci mali yıl fiyat/kazanç (F/K) oranının yaklaşık 12 katına ve firmanın 2025 mali yılı EPS tahmini olan 1,92 $’a dayanıyor. Firmanın değerlendirmesine göre, yaklaşık 12x F/K ve yaklaşık 7x işletme değerinin FAVÖK’e tarihsel ortalamasıyla tutarlı olan değerleme, değerleme genişlemesi için sınırlı potansiyele işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu