Haber

Arda Güler’in öğretmeni pandemide hayatını kaybetti

Fenerbahçe’deki performansıyla İspanyol devi Real Madrid’e transfer olan Arda Güler hakkında bilinmeyen bir gerçek ortaya çıktı. Mor beyazlılara transfer olan yıldız futbolcunun pandemide ilkokul öğretmeni Mahmut Şafak’ın geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği, Arda’nın bu olaya çok üzüldüğü öğrenildi.

ARDA BU GÜNLERİ GÖREMİYOR

Arda’nın futbolculuk kariyerine başlamasına yardımcı olan hocası Mahmut Şafak, pandemi döneminde kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiş, öğrencisinin günlerini görememişti. Genç yıldız, bugünlere gelmesinde büyük rol oynayan hocasını hiç unutmadı. Arda’nın Real Madrid’e transfer olduktan sonra yakın çevresine “Keşke Mahmut Hoca da bu günleri görebilse. Bugün buralardaysanız en büyük hissedarlardan biri” dediği öğrenildi.

ARDA’YI İLK O KEŞFETTİ

Genç yıldızın yeteneğini fark eden Şafak, onu Gençlerbirliği’ne överek profesyonel futbol kariyerine başlamasına vesile oldu. Öğretmen arkadaşlarının anlattığına göre Arda’nın sıkı takipçisi olan Şafak, vefatına bir ay kalaya kadar genç sporcunun başarısını sık sık anlatıyordu.

REAL MADRID’E TRANSFER

Fenerbahçe’de forma giydiği dönemlerde dünya devlerinin peşinden koşan Arda Güler, 20+10 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Real Madrid yolunu tuttu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu