Haber

Başkan Işık’tan Hıdırellez kutlaması

KÜTAHYA (İGFA) – Kütahya Üsküp Türkleri Dayanışma Derneği, Hıdırellez Festivali’ni kentin simgesi Kütahya Kalesi’ndeki Hisar Kır Kahvesi’nde düzenledi. Alim Işık ve İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı’nın da yer aldığı etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı ve renkli görüntüler oluşturdu. Rumelili Yakup’un sahne aldığı etkinlikte vatandaşlar Hıdırellez Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı.

Tüm vatandaşlarımızın Hıdırellez gününü kutlayan Belediye Başkanı Prof. anlamlı gün Bu güzel kültürün yaşatılması için özveride bulunan ve organizasyona destek veren tüm hemşehrilerimize özel teşekkürlerimizi sunarız. Kütahya’nın bir kopyası, Türkiye. Burada da her bölgeden hemşehrilerimizin burada yaşadığı, ticaretini yaptığı, şehrimizin büyümesi ve zenginleşmesi için çalıştığı bir şehriz. Katılan herkese ayrı bir teşekkür. Hıdırellez etkinliklerine katkılarınızdan dolayı, bu güzel insanları burada bir araya getirerek bir araya getirerek bu vesileyle bir araya getiren derneğimize teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlik öncesi bir konuşma yapan Kütahya Üsküp Türkleri Dayanışma Derneği Lideri Serkan Vuran, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’a teşekkürlerini iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu