İş

Bubi’den “Kabartma Kafesler ve Heykeller Sergisi”

Türk çağdaş sanatının değerli isimlerinden BUBİ, küratörlüğünü Zeynep ÖZTÜRK’ün üstlendiği “KABARTMA KAFESLER VE HEYKELLER SERGİSİ” ile 27 Nisan – 27 Haziran tarihleri ​​arasında DG Arka Project’te sanatseverlerle buluşuyor.

Yurt içi ve yurt dışında birçok kişiye özel stant açan BUBİ,   27 Nisan – 27 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında küratörlüğünü Zeynep ÖZTÜRK*’ün üstlendiği DG Arka Project standında, alışılagelmiş ekipmanların dışında; Karton, kumaş ve ipin yanı sıra paçavra gibi atık eserler de içerir.

Çalışmalarındaki ilkel, vahşi dokumaların yanı sıra bazen düzgün bir şekilde inşa edilmiş kafesler, sanatçının birden fazla ruh halinin göstergesi olarak görülebilir. Düşünerek ve planlayarak başlamadığımı söyleyen BUBİ, “Üretim sırasında bir anda konsantre oluyorum. İş o andan itibaren kendini alır. Uyanıksam genellikle işler çamurlu olur.”

BUBİ, alışılagelmiş estetik uğraşlardan ve evcilleştirmeden cahil kalma çabası içinde kafeslerle çevrelediği dünyasında, sosyal hayatında olduğu gibi üretimlerinde de öteki olan bir sanatçıdır.

DG Arka Proje’de 27 Nisan’da açılacak olan stant, 27 Haziran 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

*Zeynep ÖZTÜRK : Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Fotoğrafçılık – İşletme Öğretmenliği Öğretim Üyesi

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu