Haber

Burhanettin Bulut: “Adana’nın Kozan İlçesi’nde muhatap bulamıyoruz.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Adana’nın Kozan ilçesindeyiz. Esnaf geziyoruz ama muhatap bulamıyoruz. İş yerlerinin çoğu kapalı, 3 esnaftan biri iş yerini kapatmış.” , Esnaf işyerini kapatıyorsa çiftçinin durumu nedir, işçinin durumu nedir, memurun durumu nedir?” Ah benim ülkemin ekonomisini mahvettiler. Vatandaşımızın 3 kuruşa ihtiyacı var. AKP iktidarının getirdiği son durum budur” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, seçim çalışmaları için gittiği Adana’nın Kozan ilçesinde kepenklerini kapatan boş dükkanlarla karşılaştı. Bulut dedi ki:

“ÜÇ SANATÇIDAN BİRİ İŞLETMESİNİ KAPATTI”

“Adana’nın Kozan ilçesindeyiz, burası ana cadde. Esnafın arasında dolaşıyoruz. Bu seçim adetidir. Partimizi anlatıyoruz. Hem yapacağımızı söylüyoruz hem de oy istiyoruz. muhatap bulamıyoruz.Gördüğünüz gibi birçok işyeri kapandı, üç esnaftan biri işyerini kapatmış, “Esnaflar işyerlerini kapatıyorsa çiftçinin durumu ne, çiftçinin durumu ne? personelin durumu, memurların durumu nedir? Vay canına, ülkemin ekonomisini mahvettiler. Vatandaşlarımızın 3 kuruşa ihtiyacı var.”

“AKP İKTİDARININ TÜRKİYE’YE GETİRDİĞİ SON DURUM BU”

Kepenk kapatan bir iş yerinin önünde seslenen Bulut, şunları söyledi:

“Adana Kozan sokaklarında dolaştığımız zaman her üç işyerinden biri kapalı, arkasındaki işyeri de aynı. Vatandaş işyerine gidecek para bulamıyor. Esnaf malını satacak müşteri bulamıyor. En temel Türkiye ekonomisinin göstergesi, bir şehirde esnaf kepenklerini kapatsa, işyerlerini kapatsa, orada ekonomi battı demektir. AKP iktidarının Türkiye’ye getirdiği son durum budur.

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu