Haber

Bursa’da tarlada cesedi bulunan kişinin cinayete kurban gittiği belirlendi.

Bursa’da kaybolan ve arazide cansız bedeni bulunan Recep Arı’nın tabancayla öldürüldüğü belirlendi.

Kestel ilçesine bağlı Burhaniye Mahallesi’nde cesedi bulunan Arı’nın Bursa Adlı Tıp Kurumu’ndaki otopsi işlemi tamamlandı.

Silahla vurularak öldürüldüğü belirlenen Arı’nın cenazesi daha sonra defin işlemleri için Bursa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Cinayetle ilgili soruşturma kapsamında jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Arı’nın eşi Selma Arı ile yakın arkadaşı Kadir İ.’nin süreçleri devam ediyor.

Recep Arı’nın kardeşi Eren Arı, Mezarlıklar Şube Müdürlüğü önünde gazetecilere, kaybolma sürecinde 5 gün boyunca her yeri aradıklarını söyledi.

Jandarma ve polise haber verdiklerini belirten Arı, şunları söyledi:

“Tabanca ile 6 el ateş edildi. Kimseyle rekabeti yoktu. Herkesle arası iyiydi. Temizliğine ve yiğitliğine kurban gitti. Pusuya düşürülüp haince sırtından vurdular. Vurulduğu yer hayvanların ahırı oralara daha önce bakmıştık yanından geçtik göremedik abim işten çıkınca Kadir beni arabayla kahvenin önüne götürüyor işimiz var diyor ‘ der ve Kadir İ’yi ormanlık alana götürür.Ormanlık alanda ne olduysa Kadir geldi abim ormandan gelmedi.Kadir ile konuştuk sakin davranmaya başladı.Bazı şeylerden şüphelendim ama yapamadım. koymak.”

Araba anahtarı, cüzdanı ve telefonunun ağabeyinden alındığını iddia eden Arı, 4 bin liradan fazla parası olduğunu ancak dokunulmadığını ifade etti.

Arı, kardeşinin aracını cesedinin olduğu yerde bulduklarını sözlerine ekledi.

Recep Arı (31), 24 Şubat’ta 16 ATD 714 plakalı kamyoneti ile Kestel’e bağlı Çataltepe Mahallesi’ndeki evinden ayrıldığında uzun süre dönmeyince ailesi kayıp ihbarında bulundu. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri dün Arı’nın cansız bedenini Burhaniye İlçesi’ndeki bir tarlada buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu