Ekonomi

Cengiz Çandar hakkında suç duyurusu

Çandar, dernekten yaptığı açıklamada, “15 Temmuz, mevcut rejimin bilgisi dahilinde kontrollü bir şekilde Gülencilerin de dahil edildiği bir olaydır” dedi. Sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

Derneğin yaptığı açıklamada, hain darbe girişimi gecesinden bu yana 15 Temmuz’a ilişkin “kontrollü darbe” söylemlerine karşı olduğu ve karşı olmaya devam ettiği belirtildi.

O gece meydana inip vasiyetlerine sahip çıkanların ender bir direniş örneği sergilediklerinin altı çizilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu direnişe inanmak istemeyen ve 15 Temmuz’u sulandırmaya çalışanlar, son 7 yıldır her fırsatta 15 Temmuz’la ilgili ‘kontrollü darbe’ söyleminin arkasına sığındılar. Bu çete, 252 şehit ve 2700’den fazla 2700’den fazla insan katletmiştir.Pek çok gazimizi yok sayarak FETÖ’yü aklamaya kalkışmıştır.15 Temmuz Derneği olarak Cengiz Çandar’ın bu açıklamasını kınıyor, hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. 15 Temmuz bu devlette görünmeyeni sulandırarak kurgusal bir tarih oluşturmaya kalkışmasına izin verildi.15 Temmuz bu milletin ve devletin mihenk taşıdır, olmaya da devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu