Haber

CHP Milletvekili Tanrıkulu, DEDAŞ’ın vatandaşlara ve çalışanlara işkence yaptığını iddia etti.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (DEDAŞ) elektrik dağıttığı 6 ilde vatandaşlara ve çalışanlara işkence yaptığını iddia etti.

Tanrıkulu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “Elektrik hizmeti bir kamu hizmetidir. Kamu hizmeti olduğu için özelleştirilmemeli ve kâr amacı güdülmemelidir. Ancak DEDAŞ ve diğer elektrik dağıtım şirketleri, kamu hizmetinden çok kâr amacını ön planda tuttukları için hem bölge halkına hem de çalışanlara büyük zarar vermektedir.” dedi.

Yaklaşık 200 DEDAŞ çalışanının iş sözleşmesinin feshedildiğini savunan Tanrıkulu, geçtiğimiz Cuma günü Diyarbakır’da DEDAŞ çalışanlarını ziyareti sırasında kendisine bir bardak su veren bir çalışanın da iş sözleşmesinin feshedildiğini öğrendiğini söyledi.

CHP’li Tanrıkulu, DEDAŞ çalışanlarının yanında ve dayanışma içinde olacaklarını söyledi.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) bölgedeki acentelerinin çiftçiye buğday ve arpa alımı için randevu vermediğini belirten Tanrıkulu, “Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum. Toprak Mahsulleri Ofisi randevu vermediği için aracılar devreye giriyor ve çiftçiden rüşvet alıyor. Rüşvet olaylarını meclisten bildiriyorum.” terimini kullandı.

haber-toprakkale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu