Haber

Edirne’ye bu yıl 138 hekim atandı

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, bu yıl Edirne’ye 138 hekimin atandığını bildirdi.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık çalışanlarının salgın sürecinde hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını belirtti.

Türkiye’nin bu süreçte yardım arayan ülkelerin bir ayağı olduğuna değinen Aksal, şunları kaydetti:

“Bu nedenle sağlık konusundaki hassasiyetinden dolayı Cumhurbaşkanımıza, çalışmalarından dolayı Sağlık Bakanımıza, fedakarlıklarından dolayı sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. 2022 yılında ilimize ve ilçelerimize her branşta doktor atamaları yaptık. Elbette eksiklerimiz var ama kuralları ne ölçüde iyileştirdik, doktor sayısındaki artış, modern hizmet için donattığımız hastanelerimiz.” görmemek imkansız.

2022 yılında Edirne’mize 59’u uzman hekim, 73’ü pratisyen hekim ve 6’sı diş hekimi olmak üzere 138 hekim ataması yapılmıştır.

Aksal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemek için çıkardıkları yasalarla her alanda şiddete karşı olduklarını belirterek, atanan tüm hekimlere başarılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu