Haber

Mahmut Tanal’dan kaçan jandarmalar açığa alındı

Akbelen’de ağaç kesilmesini protesto edenlerin bilgi toplamasına tepki gösteren CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın jandarmayı kovalaması üzerine Jandarma Genel Komutanlığı’ndan basın açıklaması yapıldı.

Milas İkizköy Mahallesi’nde Muğla 1. İdare Mahkemesi ve İzmir Bölge İdare Mahkemesi’nin verdiği kararların gerekçeli olduğu açıklamada, gözaltıların olduğu ve bölgeye jandarmanın görevlendirildiği belirtildi.

‘POZİSYONDAN YÜRÜYEN İKİ Jandarma Görevlisi de ŞOK OLDU’

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, jandarma personelinin eylemlerde hukuka aykırı hareket ettiği iddialarını soruşturmak üzere idari soruşturma komisyonu görevlendirildiği belirtilen açıklamada, “Yardımcı Mahmut Tanal’ın provokatif ve etik olmayan davranışları karşısında iki jandarma jandarması görevlendirdi. Emir ve talimatlara aykırı olarak görev yerinden ayrılan personel de görevden uzaklaştırılmıştır.” söylendi.

Tanal’ın dün bölgeye giderek jandarma personeline yönelik saldırgan ve provokatif davranışlarda bulunduğu iddia edilen açıklamada, “Milletvekili Mahmut Tanal hakkında asılsız ve aşağılayıcı söylemleri nedeniyle yetkililere yanıltıcı beyanda bulunulmuştur” ifadelerine yer verildi. Kahraman Türk Jandarma Komutanlığına karşı hukuki süreç kararlılıkla takip edilecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu