Haber

Muhittin Böcek’in tek kozu CHP seçmenini bile irite ediyor

CHP Adayı Mevcut Başkan Muhittin Böcek, şehri “Cumhuriyetine sahip çık Antalya”, “Emekli kendine sahip çıkmayana gereğini yapacak”, “Milli bayramları kutlamayan, sandıktan çıkamayacak” billboardları ile donatmış durumda. Yani seçimi yerelden çıkarıp genel seçim havasında yürütme çabasında.

AK Parti adayı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise nokta atışlarıyla kentin sorunlarını çözecek projelerini, Kepez’de elde ettiği başarıyı Antalya Büyükşehir’e nasıl taşıyacağını, konulara hakim bir dille ve direkt çözüm odaklı anlatıyor.

Böcek’in seçilirse yapacaklarını ve 5 yılda neyi neden yapamadığını anlatmak yerine tüm propagandasını Atatürk ve Cumhuriyet üzerine kurması, kendince haklı olabilir.

Ancak Hakan Tütüncü’nün 15 yıllık Kepez Belediye Başkanlığı döneminde Atatürk’ü ve Cumhuriyet’i hiçbir zaman hiçbir yerde anmadan geçmemiş olması, Akdeniz’in en büyük Atatürk maskına Kepez Belediyesi’nin gözü gibi bakıyor olması, her açılışta her törende Atatürk’ü saygıyla anması, Böcek’in Atatürk ve Cumhuriyet kozunu boşa çıkarıyor.

Antalya’da 1 ay önce yağan yagmurda, Büyükşehir sorumluluğundaki yağmur drenaj kanalları temizlenmediği için su basan alt geçitte araçta mahsur kalan 1 kişi vefat etti. Trafik sorunu, sinir bozucu bir hale geldi. Ekonomi tamam her yerde problem ama, Antalyalılar önce belediyenin asli görevlerini yapmasını bekliyor. Atatürk ve Cumhuriyet değerleri, bu kadar da kolay tekele alınmamalı. Bu durum Antalyalı seçmeni rencide ediyor, hatta bugüne kadar Atatürk ve Cumhuriyeti el üstünde tutan bir AK Partili olarak bilinen Hakan Tütüncü’ye karşı elde kalan tek kozmuş gibi Atatürk ve Cumhuriyet’in sürülmesi, CHP’li seçmeni bile irite ediyor.

Antalya’nın trafik ve toplu ulaşım çilesi var.  Sel ve su baskınlarına eli kolu bağlı yakalandığı gerçeği var.  İçme suyu kalitesinin arttırılması, turizm şehrinde mavi bayraklı plajların korunmasına yönelik arıtma tesislerinin çoğalması gibi 
Acil çözüm bekleyen sorunlar var. Doğrusu bu konularda Hakan Tütüncü, projeleriyle Böcek’in çok çok önünde görünüyor.

İşin özü seçmen, Kepez’de 22 kütüphane açan, onlarca kültür sanat mekanı ve müzeyi halkın hizmetine sunan, Kepez’de mülkiyet ve imar sorunlarını çözerek 120 okulun açılmasını sağlayan, Türkiye’de sadece Kepez’de olan birçok hizmeti yürüten Hakan Tütüncü’nün Büyükşehir’de neler neler yapacağını merak ediyor, görmek istiyor.

Antalya’nın seçime birkaç gün kala durumu bu. Bir yanda genel siyasetten bahsedip oy isteyen CHP Adayı Böcek, diğer yanda genel siyasette zaten 22 yıldır eli bükülmemiş, yüzlerce proje vaadiyle önümüzdeki 5 yıla şimdiden hazır görünen AK Parti Adayı Tütüncü…

Antalya hangisine hizmet görevini verecek Pazar günü göreceğiz.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu