Ekonomi

Peugeot E-2008 ‘Altın Direksiyon’ ödülünü kazandı

Peugeot, en başarılı modellerinden biri olan yeni Peugeot E-2008 ile “Altın Direksiyon” ödülüne layık görüldü.

Peugeot’dan yapılan açıklamaya göre E-2008, “Küçük Otomobil” segmentindeki rakiplerini geride bırakarak, uzman heyetinin yanı sıra AUTO BILD ve BILD am Sonntag okuyucuları tarafından da sınıfının en iyisi seçildi.

Bu kapsamda Axel Springer Verlag’ın düzenlediği “Altın Direksiyon” ödülünün bu yılki sahibi Peugeot E-2008 oldu.

Modelin geniş ön kısmında gövde renginde dikey uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar farlarla birleşerek güçlü bir görünüm kazandırır. Işık imzası, ön tamponun parlak siyah yan hava girişlerine entegre edilmiş üç dikey tırnakla dikkat çekiyor.

LED stop lambaları, otomobilin genişlik algısını güçlendiren, ince ve şık, iç içe yerleştirilmiş üç yatay çift sıra tırnaktan oluşuyor. Ayrıca geri vites lambaları ve sinyaller de LED olarak sunulmaktadır.

Peugeot i-Cockpit, Peugeot E-2008’in kabininin en önemli unsurlarından biri olarak dikkat çekiyor. Peugeot E-2008’in yeni dijital gösterge paneli, direksiyon simidinin hemen üzerinde, göz hizasında ideal bir konuma sahip.

10 inçlik dijital ekran çağdaş bir tasarıma sahip ve yeni nesil Peugeot i-Connect Advanced bilgi-eğlence sistemini kontrol etme imkanı sağlıyor. Olayların merkezinde yer alan kompakt direksiyon simidi, Peugeot i-Cockpit mimarisinin önemli bir unsuru olmaya devam ediyor; benzersiz çeviklik ve hareket hassasiyeti sunarak sürüş keyfini 10 kat artırıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Almanya Genel Müdürü Christian Dietsch, Peugeot E-2008’in yarattığı etkiden büyük gurur duyduklarını belirterek, “Ödül, modelin sadece otomobil tutkunları arasında değil, aynı zamanda popüler olduğunu gösteriyor. Test pistinde uzmanlardan oluşan jüri de etkilendi.Bu, “Lion markasının tasarım, özellikler ve teknik performans konusundaki bilgi birikimini doğruluyor.” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgilere göre Almanya’nın ünlü “Altın Direksiyon” ödülü, Avrupa otomotiv sektörünün en büyük ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor.

Ödül, 2009 yılından bu yana AUTO BILD ile işbirliği yapan BILD am Sonntag tarafından verilmektedir. Her yıl, AUTO BILD okuyucularının oyları ve uzman, teknisyen, teknikerlerden oluşan bir komitenin değerlendirmesi ile araçlar farklı kategorilerde ödüllere layık görülmektedir. yazı işleri müdürü ve ünlüler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu