Teknoloji

Samsung Galaxy S25 Ultra, kameralarından birini kaybedebilir

Samsung Galaxy S25 Ultra’nın piyasaya sürülmesine uzun süre olsa da yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Galaxy S24 Ultra piyasaya sürülmeden önce en büyük belirsizliklerden biri, hangi kameralara sahip olacağıydı. Şimdiyse aynı durum Samsung Galaxy S25 Ultra için yaşanıyor.

Bunun nedeni, Galaxy S25 Ultra’nın kameralarıyla ilgili üç yeni sızıntı olması. Ancak işin garibi, bunların hiçbiri birbiriyle ya da daha önce duyduğumuz bilgilerle uyuşmuyor. İlk olarak, X’te @ISAQUES81’den gelen ayrıntılı bir sızıntı. yeni amiral gemisinin Galaxy S24 Ultra’daki gibi 4 arka kamera yerine, sadece 3 kameraya sahip olacağını iddia ediyor.

Anlaşıldığı kadarıyla S25 Ultra, mevcut model gibi aynı sensör boyutuna sahip 200MP ana kamerayla gelecek. Ancak söylenene göre sensör daha fazla ışık alma kabiliyetine sahip olacak. Ayrıca ultra geniş kamera tarafında da S24 Ultra ile aynı 12MP f/2.2 kamera kullanılacak. Kameralardaki tek farklılık ise telefoto cephesinde.

İddialara göre 3x telefoto kameradan vazgeçilecek ve geriye sadece tek bir periskop lens bırakılacak. Ancak Galaxy S24 Ultra’da bulunan 5x yakınlaştırma özelliği olmayacak. Bunun yerine, Samsung Galaxy S25 Ultra’nın iki odak uzaklığına sahip değişken bir zuma sahip olacağı söyleniyor. Görünüşe göre bunlardan biri 4-5x, diğeri ise 6-7x arasında bir değerde olacak.

Ayrıca kameranın büyük bir sensöre sahip olacağı iddialar arasında. 3x çekim yapmak isteyenler için Samsung, ana sensörün bunu herhangi bir kalite kaybı olmadan yapabileceğini düşünüyor.

Elbette bunlar kesinleşmiş bilgiler olmadığından şimdilik sadece söylenti olarak ele alıyoruz. Öyle ki kaynağın daha önce yaptığı önemli bir sızıntı yok. Ayrıca başka bir sızıntı (@UniverseIce) 3x kameranın kalacağını iddia ediyor. Ek olarak daha öncesinde @Revegnus1’den Samsung Galaxy S25 Ultra’nın yukarıda bahsedilen sensör yerine S24 Ultra ile aynı ana sensöre sahip olacağını da duymuştuk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu