Haber

Şırnak’ta şehit olan asker Tarık Tarcan’ın adının yaşatılacağı okul, doğum gününde açıldı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde geçen yıl teröristlerin düzenlediği havan saldırısında şehit olan Piyade Er Tarık Tarcan’ın adını taşıyan okul düzenlenen törenle açıldı.

Piyade Er Tarık Tarcan’ın adını yaşatmak amacıyla 2 Şubat 2022’de şehit olduğu Cizre’de ilkokul inşaatı tamamlandı.

Şehidin doğum gününde okulun açılışı nedeniyle düzenlenen törene, şehidin annesi Günay ve Eskişehir’den gelen babası Hilmi Tarcan ile Şırnak Valisi Cevdet Atay katıldı.

Vali Atay, törende yaptığı konuşmada, şehit Tarık Tarcan’ın adının bu eğitim merkezinde yaşatılacağını söyledi.

“Bu okulda eğitim görecek öğrencilerimizin vatanına, milletine bağlı çocuklar olarak yetişmelerini temenni ediyorum. Bu vesileyle şehidimizin mekanı cennet olsun, ruhu şad olsun.” Atay, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek konuştu.

Şehidin babası Hilmi Tarcan da okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiklerini belirtti.

Açılışın ardından şehidin velileri sınıfları ziyaret etti. Şehidin anne ve babası, kendilerini ellerinde Türk bayraklarıyla karşılayan çocukları ve çeşitli hediyeler verdiklerini görünce duygusal anlar yaşadı.

Törene Cizre Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Nazlı Demir, İl Emniyet Müdürü Cemal Dalman, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Murat Bulut, İlçe Emniyet Müdürü Murat Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

olurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu