Haber

Trafikte kavga sonucu ölüm: Ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

ANKARA’da, ‘teslim olmama’ gerekçesiyle kavga ettiği kişilere silahla ateş ederken, karısı Kızhanım Dündar’ı (66) göğsünden vurarak ölümüne sebep olan Cevdet Dündar’a (71) ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. trafikte ‘üst soydan bir akrabayı kasten öldürme’ hatası nedeniyle. Kavga ettiği Ali Kürk (29) ve Halit Kürk (58) hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis istendi.

Geçen yıl 3 Eylül’de Yenimahalle ilçesinde. Cevdet Dündar, trafikte ‘yol vermediği’ gerekçesiyle Halit Kürk ve oğlu Ali Kürk ile tartıştı. Taraflar araçlarını park edip aşağı indikten sonra kavga etti. Aracından ruhsatlı silahını alan Cevdet Dündar karşı tarafa ateş açarken, eşi Kızhanım Dündar da onu durdurmaya çalıştı. Bu sırada kurşunlardan biri Halit Kürk’ün koluna, diğeri ise eşi Kızhanım Dündar’ın göğsüne isabet etti. Kurşunun kolunu sıyırması sonucu Halit Kürk hafif yaralandı. Yaralı Kızhanım Dündar, ihbar üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kızhanım Dündar, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Olayın ardından gözaltına alınan Cevdet Dündar ile kavgaya karışan Halit Kürk, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Ali Kürk serbest bırakıldı.

VURUŞ ANI TESPİT EDİLMEDİ

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı. İddianamede, Ali Kürk ve Halit Kürk için ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis, Cevdet Dündar için ise ‘üst soydan akrabayı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

İddianamede, olay anına ait görüntülerin bilirkişiye gönderildiği, raporda ise tarafların uygun davranmaması nedeniyle mağdurun vurulduğu anın detaylı olarak tespit edilmesinin mümkün olmadığı belirtildi. kayıt cihazının açısı ve konumu. Öte yandan Cevdet Dündar’ın kızları SK, FSG ve SA, anne ve babaları arasında herhangi bir husumet ve geçimsizliğin bulunmadığını belirterek, Dündar’dan şikayetçi olmazken Halit Kürk ve Ali Kürk’ten şikayetçi olduklarını belirtti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianame, Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu