Teknoloji

Valve, Varlığını Hâlâ Açıklamadığı Oyunu İçin Marka Başvurusunda Bulundu

Geçtiğimiz haftalarda internete çeşitli oynanış görüntüleri sızan Deadlock, Steam’in de sahibi olan Valve tarafından varlığı inatla doğrulanmayan bir ateş etme oyunu olarak biliniyor. Oyunun varlığını doğrulamayan Valve’in yeni ortaya çıkan marka patent başvurularına göre ise firma, “Eğlence hizmetleri, isimlendirmek gerekirse video oyunları sağlama; çevrimiçi eğlence, isimlendirmek gerekirse çevrimiçi bilgisayar oyunlarının sağlanması, internete aracılığıyla sağlanan oyun hizmetleri” için başvuru yaptığını belirtti. 

30 Mayıs’ta yapılan başvuru şu anda kabul edilmiş durumda gözüküyor ancak henüz incelenmesi için bir uzmana yönlendirilmiş değil. Bu alandaki çalışma oldukça yeni gözüküyor. Fİrmanın bu patenti kısa bir süre içerisinde almasına ise kesin gözüyle bakılıyor. DeadLock’ın moba türünde olması bekleniyor.

Patent başvurusu oyunu garanti etmiyor

Öte yandan patent başvurularının her zaman için son ürünü göreceğimiz anlamına gelmediği de biliniyor. Daha önce yine Valve tarafından geliştirilen ve hatta görselleri sızdırılan Neon Prime da piyasaya çıkmadan iptal edilmişti. Firmaların bu tür markaları almalarının arkasında basitçe kendilerini korumak gibi nedenler de olabiliyor. 

Valve hayranlarını Deadlock için heyecanlandıran noktalardan biri, yapımın havasının diğer yapımlardan çok daha farklı gözükmesi ve muhtemelen bir başka Half-Life yan oyunu olmaması idi. Bakalım Deadlock gerçekten de Summer Game Fest gibi bir etkinlikte karşımıza çıkacak mı?

haberayvalik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu