Haber

Amazon Prime Video Avrupa’ya Odaklanacak

E-ticaret platformu olarak bilinen Amazon sadece bundan ibaret değil. Birçok ülkede faaliyet gösteren ABD’li şirket, bulut bilişim, gıda ve perakende, yapay zeka ve sinema alanlarında varlığını sürdürüyor. Türkiye dahil birçok yerel içerik sunan Amazon, bu alanda yeniden yapılanıyor. Buna göre büyük değişiklikler olacak gibi görünüyor. Detaylar burada…

Amazon, Prime Video için Avrupa’ya daha fazla önem verecek!

Bilindiği üzere Amazon, Prime Image platformu üzerinden dizi ve filmleri Prime abonelerine sunuyor. Hizmetteki içerik sayısı oldukça fazladır. Bu içerikler arasında Amazon’un ürettiği orijinal yapımlar da yer alıyor.

Aktarılan bilgilere göre Amazon, orijinal içerik konusunda yeniden yapılanmaya gidiyor. Buna göre şirket, Avrupa’ya odaklanacak ve ardından Afrika ve Orta Doğu’yu içeren MENA bölgesindeki faaliyetlerini azaltacak.

Amazon Prime Video’da reklam sezonu! Türkiye’de uygulanacak mı?

Bu kapsamda Amazon bu bölgelerde hizmet vermeye devam edecek ancak ayrılan bütçeyi düşürecek, çalışan sayısını azaltacak ve artık yeni orijinal içerik sunmayacak. Neyse ki daha önce onaylanan “Ebuka Turns Up Africa” ​​ve “LOL ZA” gibi içerikler iptal edilmeyecek.

Şirket bir kez daha yepyeni Avrupa içeriğine daha fazla önem verecek. Bu amaçla Avrupa ile ilgilenen ekip iki kısma ayrılacak. AB Kurulan ilk grup İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa ve İspanya pazarlarına odaklanacak. Yeni kurulan AB Yükselen ekibi Benelüks ülkelerine (Belçika, Hollanda ve Lüksemburg), İskandinavya, Orta Avrupa ve Doğu Avrupa’ya odaklanacak.

Bu ekibe Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok bölgenin direktörlüğünü yapan Ritchie Ordonez liderlik edecek. Tabii Avrupa takımlarına ayrılan bütçenin de artırılacağını da belirtmek gerekiyor.

Türkiye’ye ne olacak?

Yeniden yapılanmanın Türkiye’yi nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor. Ülkemizin yöneticisi Ritchie Ordonez başkanlığını yaptığı AB Yükselen grubuna Türkiye’yi de dahil ederse özgün içerik hazırlanmaya devam edilecektir. Bu ihtimalin yüksek olduğu söyleniyor. Aksi takdirde Prime Video’da yeni özgün yapımlar göremeyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu