Haber

Ankara’da iş makineleri dükkan ve evlere zarar verdi

Ankara’nın Sincan ilçesinde yıkılan binada çalışan iş makineleri, başka bir binada bulunan 1 dükkan ve 5 konuta zarar verdi.

Yatak odaları yıkılan apartman sakinleri yaşadıklarına şaşırdı. Olayın ardından hasar tespit çalışmaları başladı.

“Uyusam ölürdüm”

Olay anında saniyeler içinde kurtulduğunu belirten Cem Kuzukuran şu sözleri kullandı;

Sabah saat 10’da yatak odamdaydım. Çok gürültü olduğu için eşim kalkıp kızımın odasına gitti. Kızım da kalkıp yatağıma geldi. Kızım duvarın kenarına uzandı, ben de kenarda yatıyordum. Daha sonra kızım su içmek için yataktan kalkıp mutfağa gittiğinde duvarın bana doğru geldiğini gördüm. Kendimi hızla yatakla dolap arasına attım. Ayağa kalktığımda duvar üstümdeydi. Bir veya iki dakika dilim tutulmuştu. Karım, kızım, oğlum çıldırıyordu. Enkazları topladım ve dışarı çıktım. Ses çıkarmayınca öldüğümü sandılar. İyi ki uyumuyordum, eğer uyusaydım kesin ölürdüm.

Polise şikayet ettiler

Evin hasar görmesi üzerine müteahhitin gelip inceleme yaptığını ve mağduriyetlerinin giderileceğini söyleyen Kuzukuran, olaydan sonra karakola giderek şikayetçi olduklarını söyledi.

İlk defa mı bina yıkıyorsunuz diye sorduğumuzda cevap vermediler.

Ofise gelip bazı ihtiyaçlarımızı aldık ve rezidansa gittik. Konuta vardığımızda komşular bizi aradılar ve ofisin hasar gördüğünü söylediler. Biz çıkarken yıkıma başlamışlardı. Geldiğimizde yerde moloz vardı. Yaklaşık 10 dakikada kurtulduk. Burası bekleme odası olarak kullanılıyordu. Yeni taşındığımız için eşyalar henüz gelmemişti. Şikayet ettik. Bize yaptıracaklarını söylediler ama biz yasal olarak takipçisi olmaya devam edeceğiz. Halen yıkım çalışmaları devam ediyor. Hiçbir önlem alınmıyor, büyük bir ihmal var. Kendileriyle konuştuğumuzda ‘Öngöremezdik’ dediler. ‘Böyle bir olay çok saçma, ilk defa mı bina yıkıyorsunuz?’ Sorduğumuzda cevap vermediler. Mağduriyetimizin giderileceğini ama ilerleyen günlerde göreceğimizi söylediler.

haber-beyagac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu