Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Muharrem’de Aşurelere Devam Ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi birlik, beraberlik ve paylaşma duygularının arttığı Muharrem’de merkez ve 19 ilçede aşure ikramına devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muharrem münasebetiyle aşure ikramlarına devam ediyor. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı aşevlerinde hazırlanan aşureler merkez ve 19 ilçede vatandaşlara dağıtılıyor.

2500 KİŞİ YEMEK HİZMETİ

Aşure servisi son olarak şehir merkezinde Sarampol Kapalı Yolu üzerinde devam etti. Yerel esnaf ve vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Daha sonra Kepez İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlara 2500 kişilik aşure dağıtıldı. Mahallede bulunan kapalı pazar önüne park edilen aşevi otomobili vatandaşlara aşure ikram etti.

ALANYA MAĞAZA İŞÇİLİĞİ İÇİN ASHURE BAKIM

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Aşevi’nde yapılan aşureler Alanya Toptancı Hal esnafına ve vatandaşlara dağıtıldı. Devletin esnaf ve vatandaşlarına 1000 kişilik aşure ikramı yapıldı.

Aşure ikramları 12 Ağustos Cumartesi (yarın) Finike Kapalı Pazar’da, 14 Ağustos Pazartesi Elmalı Pazar’da, 15 Ağustos Salı Aksu ve Serik Pazar’da ve 18 Ağustos Cuma günü Kumluca Pazar’da devam edecek. Son olarak 19 Ağustos Cumartesi günü Kepez ANET’in arkasında Aşure namazı kılınacaktır.

Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı boyunca Antalya ve ilçelerinde 50 bin kişiye aşure ikram etmiş olacak.

haber-karabaglar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu