Sağlık

Ayak kokusuna etkili, doğal ve kesin çözüm önerileri

Güzel görünmek, hoş kokmak ve hoş gülmek… Aslında bunlar, herkesin istediği şeyler ortasında yer alıyor.

Özellikle bayanlar bu üçüne çok dikkat ediyor. Fizikî özellikler ve görünüş, bayanların değer verdiği hususların başında yer alıyor.

Bakımlı ve kendisine paha veren erkeklerin sayısı da az değil. Fakat hoş kokma olayı her vakit gerçekleşmeyebiliyor.

Dışarıdan bir parfümle bunu halledebilirsiniz lakin içeriden kokmanın tahlilini bulamıyor olabilirsiniz. İçeriden kokmaya “ayakları” örnek olarak gösterebiliriz.

Ayak kokusu herkes için rahatsız edici bir durumdur ve birtakım bireyler, kurtulmak için tahlil teklifleri arar. Ayak kokusunun nedenleri ortasında da birden fazla sebep olabilir.

Bir sıhhat sorunu yahut yanlış ayakkabı seçimi, ayak kokusunu doğurabilir.Ancak kimi teklifler sayesinde bu kokudan kurtulmak mümkün.

Utanmanıza ve çekinmenize gerek yok zira bu herkesin başına gelebilen bir durumdur. Pekala, ayak kokusu nasıl geçer?

Ayak kokusu nasıl geçer?

Ayak kokunuzdan kurtulmak için yanlışsız bir ayakkabı seçmeniz gerekiyor.

Ayakkabı içinde hava geçişini sağlayan bez/filenin ve yepyeni deri esnek ayakkabılar, kokuya mani olabilir. Sizi en rahat hissettirecek ayakkabıyı seçin.

Bu ayakkabıları üst üste giymemeye de dikkat edin. Ayrıyeten akşam konuta geldiğinizde, içinin hava alması için ayakkabıları balkonda bırakın.

Hafta bir sefer suyun içerisine sirke atın ve ayaklarını 15 dakika kadar, bu suyun içerisinde bekletin. Sirke birçok meseleye güzel geliyor. Şayet ayaklarınızla alakalı bir sıhhat meseleniz varsa, sirke sayesinde kurtulabilirsiniz.

Diğer bir sistem ise tuzlu sudur. Sirkeli suyun dışında, yeniden ayaklarınızı 15 dakika kadar tuzlu suyun içerisinde bekletebilirsiniz. Bir başka teknikte ise çay ve soda kullanılmaktadır. Çay ve soda atılan suyun içerisinde bekleyen ayakların kokusu hafiflemektedir.

Ayak kokusuna sebep olan polyester bazlı çoraplardan uzak durulmalı yerine yumuşak dokulu pamuk çoraplar tercih edilmelidir. Yalnızca ayakkabı değil, giydiğiniz çoraplar da hayli kıymetlidir.

Ayrıca ayaklarınızı kuru tutun. Islak ve nemli kalmasına müsaade vermeyin. Uzun müddet ayaklarınızın ayakkabı içerisinde kalmasına da müsaade vermeyin.

Ancak üstte anlattığımız uygulamalar kokuya düzgün gelmediyse, kesinlikle bir doktora başvurun. Önemli bir sıhhat sıkıntınız olabilir ve bu da ayak kokusunu doğuruyor olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu