Haber

Canlı yayında sinirlenen Netanyahu ABD’ye gözdağı verdi: Sıra sizde

Hamas’ın 7 Ekim’de Mescid-i Aksa Tufanı operasyonuyla İsrail topraklarına saldırmasının ardından İsrail’in ablukaya aldığı Gazze’de katliama dönüştürdüğü savaş her geçen gün ilerliyor. İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne kuzeyden giriyor ve Filistinlileri güneye doğru sürüp her tarafa bomba yağdırıyor. Ancak Netanyahu bu katliamın “sorumluluğu” kelimesini duyunca sinirleniyor. CNN International’ın canlı yayınında ilginç anlar yaşandı.

Sunucu Netanyahu’ya şunu sordu: “Neden sorumluluğu almıyorsunuz?” Netanyahu soruyu sorduğunda sinirlendi. Sunucunun sorduğu soruyu beğenmeyen ve tepki gösteren Netanyahu, şunları söyledi: “Bunu daha önce de defalarca yanıtladım. Bu soru savaştan sonra cevabını bulacak. Bu soru Franklin Roosevelt’e Pearl Harbor’dan sonra mı soruldu? Bu soru muydu? 11 Eylül saldırılarından sonra George Bush’a soruldu mu?” ?”

ABD VE AVRUPA’YA: SIRA SİZDE

Netanyahu ayrıca İsrail’in Hamas’la yaptığı savaşta mağlup olması durumunda savaşın Avrupa ve ABD’ye yayılacağını da savundu ve “Sıra sizde” dedi.

SORUMLULUKTAN UZAK OLDU

İsrail başbakanı da sivil katliamının sorumluluğunu üstlenemez. Çünkü Netanyahu canlı yayında ülkesinin uluslararası hukuka uygun şekilde mücadele ettiğini iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu