Haber

Değirmendere’de 142 tekne kapasiteli tersane

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin diğer bölgelerinde olduğu gibi Gölcük Değirmendere’de de 1.250 m2 alanda balıkçıların teknelerini güvenle bağlayabilecekleri bir çekek alanı oluşturmak için çalışmalara başladı. Projenin ilk etabı kapsamında toplam 100 adet kazık çakıldı. Daha sonra demir donatı montajı ve beton dökümü tamamlandı. Tekne-tekne projesi kapsamında kazıklı sabit iskeleler ve alüminyum çerçeveli yüzer iskeleler kurulacak. Sabit iskelelerin genişliği 4 metre, yüzer iskelelerin genişliği ise 2 ve 3,5 metre olacak. Kıyıda tahkimat yapılırken kıyı teması beton yüzeyle kaplanacak. Ayrıca kıyıda tekne bağlama alanları ve tekne bakım rampası da bulunacak.

EK İNŞAAT İHALESİ

Projenin 2. etabı için Büyükşehir Belediyesi tarafından bir ihale daha düzenlendi. “Gölcük İlçesi Değirmendere İskele İkmal İnşaatı” ihalesinde en yüksek teklifi 54 milyon 949 bin ₺ ile Akçadağ Global ve NR Infrastructure iştiraki verirken, en düşük teklif ise 33 milyon ₺ ile Süleyman Doğan ve ATLASBK İnşaat iştirakinden geldi. 891 bin ₺.

4 TEKLİF VERİLDİ

ŞİRKET

TEKLİF

SÜLEYMAN DOĞAN, ATLASBK İNŞAAT

33.891.320,00 ₺

OSMAN UNEŞ

49.849.000,00 ₺

DASKOM İNŞAAT

51.211.915,71₺

AKÇADAĞ GLOBAL, NR ALTYAPI

54.949.021,00 ₺

142 ADET TEKNE RAYLARI VE BAKIM YERLERİ

İhale kapsamındaki proje işleri kapsamında toplam 164 metre uzunluğunda 15 adet yüzer beton duba iskele imalat ve montajı, mevcut kazıklı iskelelere beton prekast dalgakıran imalat ve montajı, mevcut kazıklı iskelelerin beton kaplaması, kıyıda, tarlada ve çevredeki alanlarda taş büyüleme çalışmaları. Düzenleme çalışmaları, balıkçıların ve halkın kullanabileceği alanların düzenlenmesi, tekne iskelesi ve bakım bölümünün inşaatı, yüzer havuzların elektrik ihtiyacı için gerekli temaslar yapılacak. Yaklaşık 142 adet 5 metrelik balıkçı teknesi kapasiteli tekne ve bakım alanı inşa edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu