Teknoloji

Huawei Katlanabilir Modelinin Gizemi Lem’de Saklı!

Huawei, katlanabilir telefon pazarında yeni bir modelle yer alacak. LEM kod adıyla geliştirilen modelden ilk detaylar geldi.

Huawei, Şubat ayı itibarıyla yeni bir model tanıtacak. Bu model, katlanabilir yapısıyla Huawei’nin bu segmentte yer almasını sağlayacak. Yeni model hakkında firmadan herhangi bir açıklama gelmese de Weibo’da yer alan bilgiler, modele dair ilk detayları da vermiş oldu.

Huawei Katlanabilir Modelinde Neler Olacak?

Flip tarzında katlanabilir yapıya sahip olacak telefon, LEM kod adı altında geliştiriliyor. 5G destekli Kirin işlemciyle desteklenecek telefon, 24 Şubat’tan sonra tanıtılacak. Telefon için bir ön satış sürecinin de gerçekleşmesi bekleniyor. Katlanabilir modelleriyle Çin’de büyük ilgi gören Huawei’nin yeni modeli için de beklentiler yüksek. Öyle ki daha önce P50 Pocket gibi modellerle pazarın yüzde 30’unu elinde bulunduran şirket, yeni modeliyle pazar payını daha da artırmayı hedefliyor.

Huawei Katlanabilir Modelinin Gizemi Lem’de Saklı!

En son 2022 yılında katlanabilir modelleri piyasaya süren şirket, 2023 yılında sessiz kalmayı tercih etti. 6,9 inç harici ekrana ve 1,04 inç dahili ekrana sahip olan önceki modelin geliştirilmesi bekleniyor. Bu nedenle işlemcinin Snapdragon 778G’den daha yüksek olması ve 40 MP kameradan daha gelişmiş bir kameranın yer alması bekleniyor.

Huawei Katlanabilir Modelinin Gizemi Lem’de Saklı!

Şu ana kadar yeni modele ilişkin kod adı bilgileri alınırken, ilgili model için yapılacak testler telefonun özelliklerinin kolaylıkla öğrenilmesini sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu