Haber

Vatan Partisi 23 Nisan 1920 Devrimi Bilinciyle Seçime Giriyor

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Vatan Partisi olarak 23 Nisan 1920 devriminin şuuru ve kararlılığıyla tüm illerimizde seçimlere giriyoruz. Milletimizden TBMM’yi ‘devrimci’ yapmak için yetki istiyoruz. kurtuluş savaşı meclisi’.” söz konusu.

Vatan Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında partisinin “23 Nisan 2023 Beyannamesi”ni açıklayan Perinçek, 23 Nisan 1920’nin “devrimle demokrasinin temeli” olduğuna değindi.

Perinçek, Türk milletinin 23 Nisan 1920’de Mustafa Kemal Paşa önderliğinde yeni bir devlet, yeni bir meclis ve yeni bir hükümet kurduğunu anlatarak, meclisin Sivas Kongresi’nden sonra Ankara’daki son toplantısını kongreler sırasında yaptığını belirtti. Türkiye’nin demokratik devrim tarihinin doruk noktasıydı. söylenmiş.

Perinçek, Türkiye’nin demokrasi sürecine de değinerek, “Demokrasi 1971, 1980 ve 2016’da ABD öncülüğündeki NATO darbeleriyle yara aldı. 1980’den sonra ‘dünya ekonomisiyle bütünleşme’ denilen süreçte ulusal egemenliğimiz yok edildi.” dedi.

Perinçek, “Vatan Partisi olarak 23 Nisan 1920 ihtilalinin şuuru ve kararlılığıyla tüm illerimizde seçim yapıyoruz. Milletimizden Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ‘devrim savaşının inkılâp meclisi’ yapmak için yetki istiyoruz. bağımsızlık’.” sözlerini kullandı.

etimesguthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu