Ekonomi

Bayburt Belediyesi’nde memur ve işçilere zam yapıldı

Bayburt Belediyesi’nde memur maaşlarına yüzde 120, işçi maaşlarına ise yüzde 49,25 oranında 3 bin lira zam yapıldı.

Belediye Başkanı Kararı Pekmezci, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Salonu’nda yapılan toplantıda belediye çalışanlarına verilecek zam oranlarını açıkladı.

Pekmezci, 5 yıllık süreçte çalışanlarıyla birlikte şehre hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Çalışanlarla kaderci bir ilişkisi olduğunu belirten Pekmezci, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Belediye Başkanı olduğum süre boyunca, kendimden bir parçayı tanıyarak, elimden geldiğince hepinizi korumaya, doğru yola yönlendirmeye çalıştım. Sizler için yapılması gereken her şeyin en iyisini yapmaya çalıştım. Hangi birimde ve nerede olursanız olun, birlikte yola çıktık. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. “Çok çalıştık, çok çalıştık. Bu çabamızla Bayburt tarihinin belki de en güzel işini yapmış olduk.”

Pekmezci, çalışanlarının finansal beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya çalıştıklarını vurguladı ve şöyle devam etti:

“54 memurumuz var. Memurlarımızı ilgilendiren katsayıya ilişkin olarak sizin maaşınıza ilişkin katsayılarınızı yüzde 120 olarak en yüksek seviye olarak belirliyoruz. Belirlediğimiz bu rakam en yüksek rakama göre belirlediğimiz rakamdır Allah’ın izniyle Allah razı olsun. Ramazan Bayramı ödemesini 2 bin liradan 4 bin liraya, Kurban Bayramı ödemesini 4 bin liraya çıkardık. Bayram ödemesini 3 bin liradan 6 bin liraya çıkardık. 38 kişilik kalıcı kadromuz için İşçilere devletin verdiği yüzde 49,25 zamma ek olarak her ay 3 bin lira taksitli veriyoruz. 156 kişilik BAYBELSAN çalışanlarımıza ise yüzde 49,25 oranında zama ek olarak her ay 3 bin lira taksit ödüyoruz. “3 bin lirayı nakit veriyoruz. Asgari ücretle çalışan çalışanlarımız için şunu söylemek isterim. Biz seninle gerçekten kaderde birleştik. Allah izin verirse önümüzdeki aydan itibaren size sendikalaşma hakkı vereceğiz ve sürekli belediye çalışanı olarak çalışacaksınız. Allah yolumuzu ve bahtımızı açık etsin.”

Hak-İş Sendikası İl Lideri Hayrettin Uluca, Bayburt Belediyesi Hizmet-İş Takım İşçi Temsilcisi Barış Kalekahyası ve Hizmet-İş BAYBELSAN Firma Temsilcisi Ümit Tekdemir Pekmezci’ye teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu