Haber

İranlı Bakan, Ronaldo’nun İran’daki ailesiyle buluşması için yerel mesajlaşma uygulamaları önerdi

İran Kültür ve Turizm Bakanı İzetullah Zargami, İran’ın maç için ülkeye gelecek ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun ailesi ve arkadaşlarıyla görüşmek için yerel mesajlaşma uygulamalarını kullanması gerektiğini söyledi.

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’nun forma giydiği Suudi Arabistan futbol kulübü Al Nassr ile İran futbolunun önde gelen kulüplerinden Persepolis, Asya Şampiyonlar Ligi kapsamında 19 Eylül’de karşı karşıya gelecek. Tahran’daki Azadi Stadı’nda oynanacak karşılaşma seyircisiz oynanacak.

İnternet erişimindeki mevcut kısıtlamalar nedeniyle VPN kullanılan İran’daki Persepolis Futbol Kulübü, Ronaldo ve Tahran’a gelecek grup arkadaşlarına özel VPN içermeyen sim kartlar verileceğini duyurdu. İran Kültür ve Turizm Bakanı İzetullah Zargami, bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilere konuyla ilgili değerlendirmede bulundu. Bakan Zargami, “Bazıları Ronaldo İran’a geldiğinde VPN’siz sim kart sorununun nasıl çözüleceğini soruyor. Herkese dağıtabileceğimiz hazır VPN’siz sim kartlarımız cebimizde yok. Ronaldo isterse” dedi. İran’a geldiğinde ailesi ve arkadaşlarıyla tanışmak için İran’ın yerel mesajlaşma uygulamasını Bale, “Ve Eitaa’yı kullansınlar. Ailelerini ve arkadaşlarını arayın ve onlara bu uygulamayı kurup kullanmalarını söyleyin” dedi. – TAHRAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu