Haber

Şanlıurfa’da Fuhuş Şantaj Operasyonu: 11 Zanlı Adliyeye Sevk Edildi

Şanlıurfa merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda, sosyal medyada fuhuş vaadiyle kandırdıkları şahıslardan tehdit ve şantaj yoluyla para aldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 zanlı adliyeye sevk edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Şanlıurfa, Konya ve İstanbul’da düzenlenen operasyonda, sahte sosyal medya hesapları üzerinden kandırdıkları kişileri fotoğraflayarak şantaj yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 16 zanlının emniyetteki işlemleri devam ediyor. fotoğraflarının çekilmesi ve silah zoruyla tehdit edilmesi tamamlandı.

Zanlılardan 5’i emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, aralarında kadınların da bulunduğu 11 zanlı, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ağır güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü gruplarının eş zamanlı düzenlediği operasyonda, geçersiz sosyal medya hesapları üzerinden fuhuş vaadiyle kandırdıkları kişilere şantaj yaptıkları, görüntülerini çekerek, silah zoruyla tehdit ederek ve bu teknikle 3 milyon lira haksız kazanç elde ederek, günlük yaşam alanlarına girmektedir. Operasyonda 16 zanlı yakalandı.

habermucur.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu