Haber

Siyaset üstü tutulan Selçuk Bayraktar, Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili sözleriyle tepkilerin merkezinde yer alıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi yapacaklar’ açıklaması üzerine Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar’dan tepkili bir yanıt geldi.

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Haluk Bayraktar arasındaki bu gerilim Teknofest’e de sıçradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri gündem oldu!

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, “Atatürk Havalimanı” başlıklı videosunu yayınladı.

Kılıçdaroğlu’nun ‘Atatürk Havalimanı havacılık ve uzay üssü haline getirilecek ve bu projeyi ABD’de faaliyet gösteren bir Türk firması yürütecek’ açıklamasının ardından Haluk Bayraktar’dan yanıt gecikmedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’na “Yine de en iyisini Türklerin değil ABD şirketlerinin yapabileceğini düşünerek… Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmedi” diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Haluk Bayraktar’a, “Bu kadar politize olmayın, bir partinin seçim propagandası olmak size yakışmaz.” ödemişti.

Teknofest’te konuşan Selçuk Bayraktar, “Bu toprakların kapılarını bize kapatmak isteyenler varsa hatırlatalım. Ev sahibinin kapıyı üzerlerine kapattığını düşünenler dışarıda kalsın.” Sözleriyle Kemal Kılıçdaroğlu’na atıfta bulundu.

Özellikle Selçuk Bayraktar ve Baykar Holding’in siyaset üstü olduğu tartışması yeniden alevlendi.

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Öte yandan Teknofest’in seçim öncesi bir tarihe alınması tepki çekti…

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu